Wręczenie stypendium laureatce konkursu dla studentów architektury Fundacji Rumak

Wybraliśmy laureatkę konkursu dla studentów architektury Fundacji RUMAK.

Prezes Rafał Jerzy wręczył stypendium studentce pierwszego roku Politechniki Krakowskiej Vasylynie Ilechko.

Vasylyna pochodzi z miasta Sokal na Ukrainie. Mimo że dopiero rozpoczęła studia, jej prace projektowe zaczynają odnosić pierwsze sukcesy.

17426231_1404321229589139_2516600920681451374_n

Relacja filmowa z uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji RUMAK

Uroczyste wręczenie stypendiów Fundacji RUMAK

W ubiegły czwartek (20.10.2016) w siedzibie Fundacji RUMAK w Bydgoszczy przy ulicy Fordońskiej 40, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów na rok akademicki 2016/17. Prezes Fundacji, Pan Rafał Jerzy rozpoczął spotkanie od krótkiego przemówienia. Następnie głos zabrał jeden z zaproszonych gości, opiekun i mentor naszych stypendystów – ks. prof. UAM dr hab. Waldemar Szczerbiński.  Oczywiście nie zabrakło również głównych bohaterów spotkania – podopiecznych naszej fundacji. Podczas uroczystości stypendia odebrali: Yaroslava Komendera, Ekaterina Fisenko, Natallia Lysakowa, Anton Jivanov oraz Daria Zabolotna. Po krótkim spotkaniu z prasą, zakończyła się oficjalna część uroczystości, a zgromadzeni goście w miłej atmosferze dzielili się spostrzeżeniami na temat codziennego życia w Polsce. Poniżej, możecie zobaczyć zdjęcia tej uroczystości.

Program stypendialny dla studentów architektury

Z radością  informujemy, że Nasza fundacja otworzyła nowy program stypendialny.  To już drugi tego typu projekt przeprowadzany przez Fundację Rumak.

Tym razem poszukujemy zdolnych studentów architektury studiów pierwszego i drugiego stopnia, mających polskie pochodzenie, którzy przyjechali zza wschodniej granicy, aby kształcić się i zdobywać doświadczenie w Polsce.

Celem programu jest finansowe wsparcie najzdolniejszych studentów architektury pochodzenia polskiego. Partnerem naszego programu stypendialnego jest jedna z najbardziej doświadczonych, wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach w Polsce i zagranicą pracownia architektoniczna CDF Architekci Biuro Projektowe Karol Fiedor z Poznania.

STYPENDIUM

UWAGA!!! UWAGA !!!

Dla wszystkich tych, dla których wcześniejszy przyjazd do Polski jest dość problematyczną sprawą, mamy fantastyczną wiadomość. Składanie dokumentów aplikacyjnych, w ramach programu stypendialnego FUNDACJI RUMAK będzie możliwe  do 16.10.2016.!!! Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie będzie dla Was dużym ułatwieniem. Liczymy też, że wszyscy studenci pojawią się na swoich uczelniach do tego czasu :), a kontakt z naszą Fundacją będzie znacznie  ułatwiony. Czekamy zatem na Was drodzy studenci do połowy października.

Nie  przegapcie  początku nowego roku akademickiego 🙂 . !!!

 

stypendium-fundacji-rumak

Laureatka konkursu RUMAKI walczy o złoto na olimpiadzie w Rio de Janeiro

Igrzyska Olimpijskie w Rio były jej marzeniem – teraz te marzenia się spełniają! W finałowych zmaganiach czwórki podwójnej kobiet, które rozpoczęły się w czwartek 11.08.2016 weźmie udział laureatka konkursu RUMAKI w kategorii „Rumak Sportu” –  Pani Monika Ciaciuch.

Pierwszą nagrodę w ubiegłej edycji konkursu RUMAKI, Pani Monika zdobyła jako zawodniczka RTW Lotto Bydgostia i reprezentantka Polski w wioślarstwie. Kapituła konkursowa doceniła młodą zawodniczkę za jej ówczesne sukcesy. Laureatka do czasu otrzymania nagrody Fundacji RUMAK, była mistrzynią oraz wicemistrzynią Polski seniorów oraz juniorów, zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w Belgradzie oraz II miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Varese. Czwórka podwójna kobiet, w skład której wchodzi Monika Ciaciuch, zajęła drugie miejsce w repasażu wioślarskich regat olimpijskich w Rio de Janeiro i awansowała do finału. Finał zmagań zaplanowany był na środę, 10.08, jednak ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, przełożony został na kolejny dzień.

Finalistka Olimpiady w Rio de Janeiro laureatką konkursu RUMAKI

Prywatnie Pani Monika jest studentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pochodzi ze Ślesina, gdzie jest czynnym strażakiem w OSP Ślesin. Każdą wolną chwilę od treningów, nauki i startów w zawodach poświęca straży. Nie jest to łatwe, gdyż obecnie wioślarka spędza poza domem około 300 dni w roku. Gratulujemy już osiągniętych sukcesów i trzymamy kciuki z kolejne – najlepiej złoty medal w Rio de Janeiro.

Termin składania wniosków do programu stypendialnego – PRZEDŁUŻONY !!!

Witajcie,

W związku z Waszymi licznymi prośbami o wydłużenie terminu składania dokumentów, w ramach programu stypendialnego FUNDACJI RUMAK,  chcielibyśmy poinformować, że nasza Fundacja pozytywnie przychyliła się do Waszych próśb – dokumenty aplikacyjne możecie składać , aż do 31 sierpnia 2016 roku !!!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zgłoszenia, a wszystkim aplikującym życzymy powodzenia.

stypendium-fundacji-rumak

Rusza III edycja programu stypendialnego Fundacji RUMAK

Witajcie!

Rusza już  III edycja  Programu Stypendialnego Fundacji RUMAK. Tak jak w poprzednich edycjach, tak i teraz, poszukujemy młodych, zdolnych i ambitnych absolwentów, zza naszej wschodniej granicy, którzy chcą kontynuować swoją naukę na uczelniach wyższych w Polsce. Jeśli macie koleżanki lub kolegów z polskimi korzeniami wśród Polonii mieszkającej na Litwie, Białorusi lub Ukrainie – nie czekajcie –  poinformujcie ich o tym niezwłocznie!!! Szczegółowe  informacje  o naszym Programie Stypendialnym  znajdziecie na naszej stronie w zakładce programy lub na naszym profilu Facebooka.

rumak_stypendium_2

Nowa umowa na finansowanie hospicjum w Wilnie – podpisana !

Z radością  informujemy, że Pan Rafał Jerzy – Prezes Fundacji  RUMAK  i Grupy Kapitałowej  IMMOBILE S.A. – podpisał, kolejną  już umowę, na dofinansowanie hospicjum  im. Bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie.  Od 2014 roku Fundacja RUMAK  regularnie wspiera działalność wileńskiego hospicjum, którego celem jest poprawa jakości życia chorych. Placówka  w Wilnie sprawuje opiekuje nad ciężko chorymi w zależności od stanu ich zdrowia: w domu pacjenta lub w hospicjum.  Wileńska placówka to miejsce, w którym pomoc otrzyma każdy, kto jej potrzebuje. Nie ma znaczenia jakiej jest narodowości, wyznania. Jesteśmy dumni, że Fundacja RUMAK może być częścią tych działań.


Kolejne stypendia Fundacji RUMAK rozdane!

Koniec roku to nie tylko czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, ale dla Fundacji RUMAK to także moment, kiedy  wręczamy nasze doroczne stypendia dla Polaków ze wschodu studiujących w naszym kraju.

Program stypendialny Fundacji RUMAK działa już drugi rok i z radością ogłaszamy, że w jego zasięg cały czas się rozszerza. W tym roku, Fundacja RUMAK i Prezes Rafał Jerzy ufundowali stypendia aż 5 studentom, uczącym się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uroczyste wręczenie miało miejsce podczas Wigilii, zorganizowanej przez senat uczelni na Wydziale Nauk o Kulturze UAM w Gnieźnie. W imieniu Pana Prezesa Rafała Jerzy stypendia wręczył ks. dr hab. Waldemar Szczerbiński.

Kolejna edycja programu stypendialnego ruszy już wkrótce – jeśli chcesz zostać stypendystą Fundacji RUMAK, lub chcesz kogoś polecić do naszego Programu Stypendialnego, zapoznaj się ze szczegółami i zgłoś się już dziś!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Partnerem Programu Stypendialnego

Chcemy poinformować, że po raz drugi, partnerem Programu Stypendialnego Fundacji RUMAK został Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.logotyp_wesja-pionowa_granat_PL_5

Rusza II edycja Programu Stypendialnego

Kochani!

Mamy przyjemność ogłosić start II edycji Programu Stypendialnego Fundacji RUMAK. wszelkie informacje na temat programu stypendialnego znajdziecie TUTAJ. Jeśli macie koleżanki i kolegów mieszkających na wschodzie, którzy chcą studiować w Polsce? A może już studiują i chcą się starać o stypendium? Prześlijcie im link do naszego Programu Stypendialnego.
Zaczynamy!

Prezes Fundacji Pan Rafał Jerzy wręcza stypendia studentom

5 listopada 2014 roku Fundacja RUMAK gościła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oddział w Gnieźnie.Prezes Fundacji RUMAK Pan Rafał Jerzy podpisał uroczysty list intencyjny między Grupą Kapitałową  IMMOBILE S.A., Fundacją RUMAK, a Uniwersytetem reprezentowanym przez rektora uczelni prof. dr. hab. Zbigniewa Pilarczyka. Akt ten rozpoczął współpracę Fundacji z UAM w obszarze tworzenia wspólnych inicjatyw wspierających edukacji dzieci i młodzieży.

Pierwszym efektem współpracy jest wręczenie przez Pana Prezesa Rafała Jerzy, dwóch rocznych stypendiów dla najzdolniejszych absolwentów pochodzenia polskiego, ze szkół średnich na Litwie, którzy będą studiowali w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Uroczyste spotkanie zakończyło się krótkim pokazem artystycznym w wykonaniu studentów ze wschodu.

Fundacja RUMAK fundatorem Grand Prix sympozjum

W dniach 18-20 września 2014r. w Inowrocławiu odbywało się V Międzynarodowe Sympozjum Naukowe pod honorowym patronatem Gubernatora Stanu Texas, Ricka Perry’ego oraz Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera Polski. Z dumą informujemy, że mogliśmy wesprzeć to przedsięwzięcie jako fundator Grand Prix. Laureatką została Lauren Adcock. Nagrodę wręczył, w imieniu Prezesa Zarządu Rafała Jerzego, pan Jacek Kazubowski, Wiceprezes Zarządu spółki CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o., spółki należącej do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.

Poniżej kilka zdjęć z uroczystości

Konferencja prasowa w sprawie Programu Stypendialnego

13 sierpnia 2014 r. w siedzibie Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego  w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa z udziałem prof. dr hab. inż. Wojciecha Kapelańskiego – Prorektora UTP,  oraz Pana Rafała Jerzy – Prezesa Zarządu Fundacji RUMAK i Grupy Kapitałowej  IMMOBILE S.A.

Relacje mediów znajdziecie w linkach poniżej:

Radio PiK- Wywiad z  Panem Rafałem Jerzy

Gazeta Wyborcza

Bydgoszcz24.pl

Fundacja RUMAK kontynuuje dzieło ks. Bogusława Jerzyckiego

Rafał Jerzy, Prezes Zarządu Fundacji RUMAK i Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. w rozmowie z portalem bydgoszcz24.pl opowiada o spotkaniu z siostrą Michaelą Rak i o tym dlaczego zdecydował się na działania na Litwie. Cały artykuł możecie przeczytać TUTAJ.

„Kurier Wileński” o Programie Stypendialnym

Najważniejszy dziennik polonijny na Litwie – Kurier Wileński – informuje o rozpoczęciu Programu Stypendialnego Fundacji Rumak i Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.. Cały Artykuł możecie przeczytać TUTAJ.

Program stypendialny – przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęte

Witajcie!

Od 30.06.2014 rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do programu stypendialnego. Zgłoszenia możecie nadsyłać do końca lipca. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ

Czekamy na Wasze zgłoszenia – Do dzieła!

Rozmowa z Rafałem Jerzy, Prezesem Zarządu Fundacji RUMAK i Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.

„Pewnego piątkowego popołudnia przybyła do nas ciężarówka z darami od Grupy Kapitałowej Immobile. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc i przekazane nam w darowiźnie środki higieny, opatrunki i środki potrzebne do pielęgnacji chorych. Cieszymy się z pomocy i wsparcia.”  – takie słowa znalazły się na stronie Litewskiego hospicjum.

Jest też, krótka rozmowa z Rafałem Jerzy, Prezesem Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. i Fundacji RUMAK , którą możecie przeczytać TUTAJ

Rusza Program Stypendialny

W ramach prowadzonych przez naszą Fundację RUMAK działań społecznych, uruchamiamy Program Stypendialny, w ramach którego planujemy ufundować 2 stypendia dla absolwentów szkół średnich z Litwy, zamierzających studiować na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Rozpoczynamy wkrótce działania wśród Polonii Litewskiej, zachęcające do przesyłania podań opisujących dokonania i dorobek, spełniających określone kryteria, po czym wytypowane zostałyby 2 osoby, którym, po przyjęciu na studia, zostałyby przyznane stypendia naukowe na czas nauki na UTP.

Patronem medialnym Programu Stypendialnego po stronie Litewskiej został Kurier Wileński.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress