Laureatka konkursu RUMAKI walczy o złoto na olimpiadzie w Rio de Janeiro

Igrzyska Olimpijskie w Rio były jej marzeniem – teraz te marzenia się spełniają! W finałowych zmaganiach czwórki podwójnej kobiet, które rozpoczęły się w czwartek 11.08.2016 weźmie udział laureatka konkursu RUMAKI w kategorii „Rumak Sportu” –  Pani Monika Ciaciuch.

Pierwszą nagrodę w ubiegłej edycji konkursu RUMAKI, Pani Monika zdobyła jako zawodniczka RTW Lotto Bydgostia i reprezentantka Polski w wioślarstwie. Kapituła konkursowa doceniła młodą zawodniczkę za jej ówczesne sukcesy. Laureatka do czasu otrzymania nagrody Fundacji RUMAK, była mistrzynią oraz wicemistrzynią Polski seniorów oraz juniorów, zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w Belgradzie oraz II miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Varese. Czwórka podwójna kobiet, w skład której wchodzi Monika Ciaciuch, zajęła drugie miejsce w repasażu wioślarskich regat olimpijskich w Rio de Janeiro i awansowała do finału. Finał zmagań zaplanowany był na środę, 10.08, jednak ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, przełożony został na kolejny dzień.

Finalistka Olimpiady w Rio de Janeiro laureatką konkursu RUMAKI

Prywatnie Pani Monika jest studentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pochodzi ze Ślesina, gdzie jest czynnym strażakiem w OSP Ślesin. Każdą wolną chwilę od treningów, nauki i startów w zawodach poświęca straży. Nie jest to łatwe, gdyż obecnie wioślarka spędza poza domem około 300 dni w roku. Gratulujemy już osiągniętych sukcesów i trzymamy kciuki z kolejne – najlepiej złoty medal w Rio de Janeiro.