Program stypendialny

Maturzysto! Mieszkasz za naszą wschodnią granicą? Masz polskie korzenie? To dla Ciebie!!! Jeśli chcesz studiować w Polsce, a nie stać Cię na to, zgłoś się do naszego programu stypendialnego!

Zdajemy sobie sprawę, że mimo bezpłatnego systemu edukacji, studiowanie wiąże się z dużym kosztem. Chcemy Wam pomóc w zrealizowaniu swoich pasji i ambicji naukowych i zdobyciu wymarzonego wykształcenia na wyjątkowej uczelni.

Celem programu jest wsparcie najzdolniejszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych,  pochodzenia polskiego, którzy mieszkają za naszą wschodnią granicą. W ramach programu stypendialnego, Fundacja RUMAK, funduje stypendia dla absolwentów szkół średnich ze wschodu, zamierzających studiować na uczelniach w Polsce.  Partnerami naszego programu stypendialnego są Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Aby zostać stypendystą, należy wykazać się przede wszystkim dobrymi wynikami w nauce. Należy wykazać w ostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej średnią minimum 85%. Równie ważnym kryterium oceny kandydata, jest aktywność pozaszkolna: sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, artystycznych lub sportowych. Idealny kandydat to osoba wyróżniająca się w swoim otoczeniu, aktywnie rozwijająca swoje zainteresowania, osiągająca pierwsze sukcesy w swojej dziedzinie.

Żeby aplikować wystarczy pobrać, wypełnić i odesłać do nas, poniższy formularz zgłoszeniowy, w którym oprócz osiągnięć kandydata chcemy poznać jego uzasadnienie ubiegania się stypendium i o przyjęcie na dany kierunek studiów. Spośród nadesłanych aplikacji Komisja Stypendialna wybierze przyszłych studentów.

>>>REGULAMIN STYPENDIUM<<<

>>>WNIOSEK O STYPENDIUM<<<

>>>ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH<<<


Partnerzy Programu:                                                                                                              

l24-lt-logo
Uniwersytet-Adama-Mickiewicza-w-Poznaniu-logotypUniwesytet-Technologiczno-Przyrodniczy -w-BydgoszczyDom-Polski-logo
Organizatorzy: cropped-logo.jpg logo-immobile

		

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress