Prezes Fundacji Pan Rafał Jerzy wręcza stypendia studentom

5 listopada 2014 roku Fundacja RUMAK gościła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oddział w Gnieźnie.Prezes Fundacji RUMAK Pan Rafał Jerzy podpisał uroczysty list intencyjny między Grupą Kapitałową  IMMOBILE S.A., Fundacją RUMAK, a Uniwersytetem reprezentowanym przez rektora uczelni prof. dr. hab. Zbigniewa Pilarczyka. Akt ten rozpoczął współpracę Fundacji z UAM w obszarze tworzenia wspólnych inicjatyw wspierających edukacji dzieci i młodzieży.

Pierwszym efektem współpracy jest wręczenie przez Pana Prezesa Rafała Jerzy, dwóch rocznych stypendiów dla najzdolniejszych absolwentów pochodzenia polskiego, ze szkół średnich na Litwie, którzy będą studiowali w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Uroczyste spotkanie zakończyło się krótkim pokazem artystycznym w wykonaniu studentów ze wschodu.