Konkurs „RUMAKI”

Jako firma silnie związana z naszym regionem wiemy, jak ważne jest wsparcie młodych talentów. To następne pokolenia kształtować będą otaczającą nas rzeczywistość. „Warto, więc pomagać tym, którzy nie tylko dzięki talentowi, ale przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji oraz wielu poświęceniom docierają tam, gdzie dociera niewielu” ta maksyma przyświeca organizacji konkursu „RUMAKI”

Konkurs adresowany jest do wszystkich młodych i wybitnie zdolnych mieszkańców województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem konkursu jest wyróżnienie osób, które przyczyniły się swoimi osiągnięciami na polu nauki, kultury i sportu do budowy pozytywnego wizerunku woj. Kujawsko-Pomorskiego w Polsce i na świecie. Konkurs „RUMAKI” promuje uczestników oraz pokazuje, że ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celów – przynosi efekty.  Od 2012 roku, kapituła konkursowa przyznaje nagrody w trzech kategoriach – Rumak Nauki, Rumak Kultury i Rumak Sportu. Laureaci konkursu otrzymują nagrodę finansową.

Werdykt zeszłorocznej edycji konkursu „RUMAKI 2014” został ogłoszony 12 marca 2015 roku podczas uroczystej Gali Finałowej. Podczas tej edycji konkursu w jury konkursu zasiadali:

Rafał Jerzy – Pan Prezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. i Fundacji RUMAK, doświadczony przedsiębiorca oraz sportowiec. Były reprezentant Legii Warszawa i Polski w biegu na 800 metrów, aktywny zawodnik i działacz najlepszego w Polsce klubu triathlonowego Ironman CS Polska ze Szczecina. Sam mówi o sobie, że to sport nauczył go wytrwałości, która jest tak ważna w działaniach biznesowych.

Aldona Cisewska – wybitna skrzypaczka, była uczennicą Stefana Hermana w Sopocie, studiowała także w Folkwang Hochschule w Essen, w klasie prof Paraschkevova (koncertmistrza Wiener Philharmoniker), którą ukończyła z wyróżnieniem.  Stypendystka Jurgen Ponto Stiftung i Deutscher Akademischer Austauschdienst. Laureatka nagród, m.in. w Malborku, Lublinie, Jugend Musziert, Master Players Lugano, Maria Canals (Barcelona). Była koncertmistrzem Essener Philharmoniker.

prof. dr hab. n. med. Marek Harat – wybitny neurochirurg, Kierownik Kliniki Neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Autor szeregu publikacji oraz nowatorskich zabiegów neurochirurgicznych (również psychochirurgicznych), w tym związanych z głęboką stymulacją mózgu. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Kapituła konkursowa przyznała następujące wyróżnienia:

RUMAK Nauki – Karolina Warda – studentka biotechnologii medycznej w Collegium Medicum UMK. Prowadzi badania nad rekonstrukcją pęcherza moczowego z zastosowaniem technik inżynierii tkankowej oraz indukcją chimeryzmu hematopoetycznego po transplantacji alogenicznych komórek macierzystych szpiku kostnego.

RUMAK Kultury – Oleksandr Yankevych – wybitny młody pianista, laureat festiwali i konkursów pianistycznych o zasięgu międzynarodowym. Zdobył I nagrodę na Konkursie Chopinowskim w Dniepropietrowsku, jest również laureatem konkursu w Czechach i zwycięzcą konkursu duetów fortepianowych w Feodosii. Jest uczniem prof. Jarosława Drzewieckiego, a także Tatiany Shebanowej – światowych znakomitości pianistycznych.

RUMAK Sportu – Monika Ciaciuch – zawodniczka RTW Lotto Bydgostia i reprezentantka Polski w wioślarstwie. Jest mistrzynią oraz wicemistrzynią Polski seniorów oraz juniorów. Zajęła III miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w Belgradzie oraz II miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Varese.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu „RUMAKI”